Prawdziwe drewno od zawsze było dla człowieka cennym surowcem. I trudno się dziwić, że zapotrzebowanie na niego nie zmieniło się od początków ludzkości. Nasi przodkowie wykorzystywali je jako opał, materiał do budowy domu czy przedmiotów użytku codziennego.
A dziś? W zasadzie jego zastosowanie wciąż jest takie samo. Tak jak jeszcze kilka tysięcy lat temu, tak i dziś wykorzystujemy je do ogrzewania domu czy tworzenia mebli. Wraz z postępem cywilizacji jego znaczenie rosło.
Dziś służy nam nie tylko jako naturalny surowiec opałowy, a jako uniwersalny, niezwykły surowiec o wszechstronnych możliwościach. Dlaczego właśnie drewno? W końcu dziś, w dobie dynamicznego rozwoju technologii można by zastąpić go innym, być może nowocześniejszym materiałem.
Jednak czy tak uniwersalnym?
Drewno – surowiec o tysiącu zastosowań
Wydaje się, że w dobie obecnego wszędzie plastiku, wyroby z drewna odeszły trochę w niebyt przemysłowy. Nic bardziej mylnego. Mimo że dzisiejsze techniki pozwalają na wyprodukowanie podobnego surowca, to jednak żaden nie jest w stanie zastąpić drewna.
Szacuje się, że drewno może mieć nawet 30 tysięcy zastosowań. I to w każdej dziedzinie życia. Począwszy od drobnych gadżetów, skończywszy na przemyśle ciężkim. Wystarczy też rozejrzeć się wokół siebie, a na pewno znajdziemy choć jedną rzecz wykonaną z drewna.
I jak tu nie doceniać tego surowca? Tym bardziej że jego wytwórnia jest dostępna niemal na wyciągnięcie ręki.
Las to najbardziej ekologiczna fabryka, z której można pozyskać najlepsze okazy do wyrobu niemal każdej rzeczy na świecie. Dzięki swoistemu ekosystemowi, energii słonecznej oraz równowadze ekologicznej, uzyskujemy materiał przemysłowy w pełni naturalny i co najważniejsze, odnawialny.
Zasady prawidłowej gospodarki leśnej nie pozwalają bowiem na niekontrolowane karczowanie lasów. Wręcz przeciwnie, do wyrębu przeznaczone są konkretne obszary leśne, a w ich miejsce powstają nowe szkółki leśne, gdzie sadzone są młode drzewa. Zatem jak widać, przemysł drzewny to doskonale funkcjonująca gałąź gospodarki.
Jednak nie o sama sprzedaż drewna chodzi. W końcu najważniejsze jest drewno i produkt końcowy, który możemy z niego uzyskać.
Z ekologią za pan brat, czyli drewno w naszym domu
Absolutnie wyjątkowe fizykochemiczne właściwości drewna sprawiają, że możemy je wykorzystywać w każdej dziedzinie życia. Jest doskonałym materiałem do produkcji mebli, jak również i skomplikowanych konstrukcji. Jako niezwykle elastyczny materiał doskonale poddaje się obróbce, a przy tym jest lekkie i trwałe. Dlatego jest po prostu doskonałe.
Do tego jest także naturalne, co oznacza, że przy jego produkcji nie stosowano żadnych substancji chemicznych ani związków trujących. Dlatego drewno jest niezwykle cenione przez miłośników ekologii.
Wykonane z prawdziwego drewna meble dają nam poczucie ciepła i przytulności, a drewniane podłogi stają się najpiękniejszym dopełnieniem aranżacji mieszkania. Stawiając na drewniane wyroby, sami stajemy bliżej natury.
Ogromnym powodzeniem cieszą się także produkty wykorzystywane przez nas na co dzień. Wystarczy wspomnieć drewniane deski do krojenia, których trwałość i praktyczne zastosowanie dystansują ich plastikowe odpowiedniki. Eleganckie leżaki wykonane z drewna nie tylko doskonale wpisują się w naturalny klimat ogrodu, ale także zachwycają doskonałą formą przez wiele lat. Jednak warto zaprosić drewno na swój taras czy balkon.
Lekkie, wykonane z najwyższą dbałością jakości drewniane hotele dla owadów czy karmniki dla ptaków pięknie wpisują się w najnowsze trendy mody eko. Najlepiej jednak wybrać produkty polskich producentów. Dzięki temu mamy pewność, że do ich produkcji wykorzystano najlepsze polskie drewno, przy zachowaniu najwyższych standardów estetyki.
Od lat zajmujemy się produkcją wyrobów drewnianych. Pasja tworzenia oraz ogromna wiedza sprawiają, że na drewnie znamy się jak nikt inny.
W naszej ofercie znajdziecie m.in. wygodne karmniki dla ptaków wykonane z lekkiego drewna sosnowego, jak również domki dla owadów oraz innych zwierzaków, oraz wygodne gadżety, które na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.