Skrzynki prezentowe wykonane z drewna prezentują się elegancko i oryginalnie. Jedna to, co jest obecnie najbardziej doceniane, to fakt, że powstają one z naturalnego surowca, a więc są ekologiczne. Skoro opakowanie jest przyjazne środowisku naturalnemu, warto zadbać również o to, aby wszelkie wypełniacze również spełniały te wymagania. Odpowiednie wypełnienie skrzynek jest ważne, gdyż w ten sposób stosownie zabezpieczamy zawartość, np. butelki z winem.
Sianko do wypełniania opakowań
Wypełnienie w postaci sianka to najlepsze to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie produktów wręczanych w drewnianych skrzyniach prezentowych. Powodów jest co najmniej kilka. Często określane jest mianem wełny drzewnej, gdyż powstaje z resztek z drewna. Poniekąd przypomina bardzo długie, lecz precyzyjnie wycinane wióry drzewne, które za sprawą specjalnych maszyn strugających występują w bardzo estetycznej formie.
Taki wypełniacz doskonale pasuje do drewnianych skrzynek prezentowych, ponieważ jest wykonany z tego samego surowca. Dzięki niemu każdy prezent stanie się nie tylko elegancki, ale i efektowny. Z powodzeniem można go zastosowań nie tylko do drewnianych skrzynek na upominki, w których wręczamy alkohol czy ceramikę, ale również innych koszy upominkowych czy wiklinowych. Ze względu na swoje walory dekoracyjne, sianko drzewne często pojawia się też jako podkład w ekspozycjach czy element kompozycji florystycznych.
Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju wkład dobrze chroni produkty znajdujące się w skrzynkach. Gwarantuje stosowną ochronę nawet szklanym czy ceramicznym przedmiotom. Zabezpiecza przed przesuwaniem się czy szkodliwym działaniem wstrząsów. Oprócz tego jest to materiał całkowicie ekologiczny. Powstaje z resztek drewna i odpadów tartacznych. Jest w pełni biodegradowalny i nadaje się do wielokrotnego użytku. Można go stosować nie tylko w przypadku drewnianych skrzynek prezentowych, ale i wszelkich innych opakowań, które mają elegancko wyglądać, zapewniać produktom stosowną ochronę, a przede wszystkim w żaden sposób nie zagrażać środowisku naturalnemu.